Corpus parallèle bambara-français / français-bambara ajusté

Nom de textemots, bammots, frphrases, bamphrases, fr
Bambéra, Taïrou. Faamanjè ni Faantannjè. In : Annik Thoyer (éd.). Le riche et le pauvre et autres contes bamanan du Mali. Paris : L'Harmattan, 1997, pp. 11-89.1374311424866942
Bwarɛ. Sanugennin (chant)4236115555
Camara, Moïse. Textes de l'INALCO, 201126403010329329
Cɛro, Fadiga. Mɔgɔya (audio)108721004013021278
Danba, Fanta. Miniyanba (chant)3515555858
den Otter, Elisabeth; Kéïta, Mamadou, trad. Wulale, Birama; Boli, Aya. Sogo bo. La fête des masques bamanan. Bamako: Imprim Color, 2002.214222510614991512
Diall, Youssoufou; Diarra, Sékou Oumar; Doumbia, Amadou Tamba; Dumestre, Gérard; Haïdara, Mamadou Lamine; Kanè, Soumana; Traoré, Samba. Bamanankan mabɛn ɲɛbilagafe. Bamako: CNRST-NUFU Université du Mali - Université d'Oslo, 200542874710345345
Entretiens sur le sida : Zacharia avec B., 21.03.941111310607692692
Fane, Baba. Cikèla ni bara. In : Annik Thoyer (éd.). Le riche et le pauvre et autres contes bamanan du Mali. Paris : L'Harmattan, 1997, pp. 123-132.93149203822799
Hadamaden josiraw dantigɛkan, 194817552069101105
Jara, Umaru. Juman nɔrɔla farakolo la. Ms.7239796969
Jarasuba, Caka. Koorokaara y'a ta juru sara cogo min suruku la. Bamako: Fayida, 1991824 
Keïta, Boniface. Fɔlɔ Kita Maninkaw. Cape Town: Centre for Advanced Studies of African Society, 2003.417854893538013856
Konatɛ, Musa, trad. par Basiriki Ture. Aladɛn ni jinɛmori lanpan. Bamako: Le figuier, 199611861171102102
Kulubali, Baabilen (Charles Bailleul). Ta-tɛ-ɲa (Ch. Bailleul). Bamako: Donniya, 201619541644180152
Morales, José. J'apprends le bambara. P: Karthala, 19967887928612921292
Sunbunu, Mohammed Lamine. Le fils des sept femmes bozo. In : Hayidara, Shekh Tijaan TIjani (ed.). La geste de Fanta Maa - Archétype du chasseur dans la culture des Bozo. Niamey : CELHTO, 1987114021212510541076
Touré, Bassiriki (tr.). Dɔgɔsugu ni dɔgɔtigɛlaw ni saribɔnbɔlaw ka tɔn. Gafe filanan. Bamako: CED/CCL.4696374646
Touré, Bassiriki (tr.). Dɔgɔsugu ni dɔgɔtigɛlaw ni saribɔnbɔlaw ka tɔn. Gafe filanan. Bamako: CED/CCL.4696374646
Vydrin, Valentin. Cours de grammaire bambara. Paris: Presses de l'INALCO, 2019.9,880
Kibaru
Kibaru 119412283167167
Kibaru 220802329169170
Kibaru 320482312176178
Kibaru 426753025253211
Kibaru 522012368166166
Kibaru 622212299147147
Kibaru 4151077213014640640
Kibaru 4921120113334749749
RFI
Laminiko lajɛba COP27 tako 27 dayɛlɛ la kunu Egypte jamana na2612521111
Russie k'a ye Ukraine sɔrasi 600 ɲɔgɔn faga mugujugufili dɔ senfɛ2272341515
Transparency international2462741818
Mali la kunu, diɲɛ tɔnba ONU3373931313
Mali marabaaw ye tile fila de di MINUSMA ka Guillaume Ngefa-Atondoko Andali jamana in bilali la3403911919
Burukina Faso: mɔgɔ 10 ɲɔgɔn bɔnɛna u niw na damandingɛ dɔ wurugutuli la2162361414
Mali sɔrɔdasiw n'u dɛmɛbaga irisiw jalakilen bɛ ni mɔgɔ duuru fagali ye3163572828
Burkina Faso, Djibo dugu la kunun sigidaladenw bɔra ka wulikajɔ kɛ2182362020
Burkina Faso jamanakuntigi kɔrɔ Toma Sankara n'a nɔfɛmɔgɔ tan ni filaw suturala kokura bi sɔgɔma3463562727
Union africaine ka lajɛ bisaba ni wɔɔrɔnan hukumu kɔnɔ, jɛkulu in ka ɲɛmɔgɔya yɛlɛmana Kɔmɔri de ka bolo kan3052751818
Musow sen ma ye bi sanfɛkalandenw ka kalanwuli la3003111818
Radio Tamani
Mali bɛɛ kunkan7327364646
Kunnafoniw 19.03.20233943632424
Voice of America
Diɲɛ dɛmɛ jɛkulu dɔw ye dɛmɛ kɛ Mali musow dɔw ye Koro mara la4304363535